Prima Champions Cup 2015 – Under 15 Inter District/Provincial Tournament

Tournament Schedule – 32 Teams

Starting date – 1st Sep 2015 to 12th Sep 2015

 Western Province North & Western Province North Outer

  1. Colombo North Zone – l
  2. Colombo North Zone – ll
  3. Gampaha District Zone – l
  4. Gampaha District Zone – ll
  5. Puttalam District

No

Date

Home

Away

Venue

01

01.09.2015

Gampaha Zone – l

Colombo North Zone – ll

De Mazenod College

02

01.09.2015

Colombo North Zone – l

Gampaha Zone – ll

Ananda Shasthalaya MV Gr

03

03.09.2015

Gampaha Zone – l

Puttalam

De Mazenod College

04

04.09.2015

Colombo North Zone – ll

Colombo North Zone – l

Moratu Vidyalaya Gr

05

07.09.2015

Colombo North Zone – l

Gampaha Zone – l

Thurstan College

06

07.09.2015

Puttalam

Gampaha Zone – ll

Elbert F Peiris Gr Wennappuwa

07

08.09.2015

Gampaha Zone – ll

Colombo North Zone – ll

De Mazenod College

08

09.09.2015

Puttalam

Colombo North Zone – l

Elbert F Peiris Gr Wennappuwa

09

11.09.2015

Colombo North Zone – ll

Puttalam

Ananda Shasthalaya MV Gr

10

12.09.2015

Gampaha Zone – l

Gampaha Zone – ll

Bandaranayake MV – Weyangoda

 

Western Province South & Western Province South Outer

6        Colombo South Zone – l

7        Colombo South Zone –ll

8        Kalutara District

9        Rathnapura District

No

Date

Home

Away

Venue

01

02.09.2015

Kalutara District Colombo South Zone – l

St. John’s College Gr. Panadura

02

02.09.2015

Rathnapura District Colombo South Zone – ll

Mudduwa Ground – Rathnapura

03

04.09.2015

Colombo South Zone – ll Kalutara District

AnandaShasthalya MV

04

04.09.2015

Colombo South Zone – 1 Rathnapura District

DS Senanayake College Colombo

05

07.09.2015

Colombo South Zone – 1 Colombo South Zone – ll

AnandaShasthalya MV

06

07.09.2015

Rathnapura District Kalutara District

Sewali Ground – Rathnapura

 

Central Province

10    Kandy District Zone – l

11    Kandy District Zone – ll

12    Kegalle District

13    Nuwara-Eliya District

No

Date

Home

Away

Venue

01

29th

Kandy – 2

Kegalle

Pallekelle International

02

1st Sep

Kandy – 2

Kandy – 1

DO

03

2nd Sep

Kegalle

Nuwara-Eliya

DO

04

4th Sep

Kegalle

Kandy – 1

DO

05

5th Sep

Kandy – 1

Nuwara-Eliya

DO

06

6th Sep

Kandy – 2

Nuwara-Eliya

DO

 

North Central Province

 

14    Kurunegala Zone – l

15    Kurunegala Zone – ll

16    Anuradhapura District

17    Polonnaruwa District

18    Matale District

No

Date

Teams

Venue

01

01/09/15

Matale District Vs Anuradhapura District

Samadi ground

02

01/09/15

Kurunegala Zone – l   Vs Polonnaruwa District

Army Signal

03

02/09/15

Polonnaruwa District Vs Matale District

Samadi ground

04

02/09/15

Kurunegala Zone – ll Vs Anuradhapura District

Army Signal

05

03/09/15

Anuradhapura District Vs Polonnaruwa District

Samadi ground

06

03/09/15

Kurunegala Zone – l    Vs Kurunegala Zone – ll

Army Signal

07

04/09/15

Kurunegala Zone – ll Vs Polonnaruwa District

Samadi ground

08

04/09/15

Kurunegala Zone – l   Vs Matale District

Army Signal

09

05/09/15

Kurunegala zone -1   vsAnuradhapura District

Samadi ground

10

05/09/15

Kurunegala Zone – llVsMatale District

Army Signal

 

Uva Province

19    Ampara District

20    Badulla District

21    Monaragala District

No

Date

Teams

Venue

01

02.09.2015

Ampara District VsBadulla District

Badulla Esplanade

02

03.09.2015

Badulla District VsMonaragala District

Badulla Esplanade

03

04.09.2015

Ampara District VsMonaragala District

Badulla Esplanade

North and East Provinces

 Group – A

22    Trincomalee District

23    Batticaloa District

24    Jaffna District

25    Vavuniya District

No

Date

Teams

Venue

01

5th Sep

Batticaloa District Vs Jaffna District

St. Patrick’s College Ground

02

5th Sep

Trincomalee District VsVavuniya District

Jaffna Central Ground

03

6th Sep

Trincomalee District VsBatticaloa District

Jaffna Central Ground

04

6th Sep

Vavuniya District Vs Jaffna District

St. Patrick’s College Ground

05

7th Sep

Jaffna District VsTrincomalee District

St. Patrick’s College Ground

06

7th Sep

Batticaloa District VsVavuniya District

Jaffna Central Ground

 

Group – B

26    Mulativu District

27    Kilinochchi District

28    Mannar District

No

Date

Teams

Venue

01

5th Sep

Kilinochchi District VsMulativu District

Kilinochchi Central Ground

02

6th Sep

Mulativu District VsMannar District

Kilinochchi Central Ground

03

7th Sep

Mannar District VsKilinochchi District

Kilinochchi Central Ground

Southern Province

29    Galle Zone – 1

30    Matara District

31    Hambantota District

32    Galle Zone – 2

No

Date

Teams

Venue

01

1st Sep

Matara Vs Hambantota

Suriyawawa Inter

02

2nd Sep

Galle Zone – 1 Vs Hambantota

Suriyawawa Inter

03

3rd Sep

Galle Zone – 1 Vs Galle Zone – 2

Suriyawawa Inter

04

4th Sep

Galle Zone – 2 Vs Hambantota

Suriyawawa Inter

05

8th Sep

Galle Zone – 1 Vs Matara

Uyanwatta

06

9th Sep

Galle Zone-2 Vs Matara

Uyanwatta