Under 23 Division III Tournament – Fixtures

W /Province North (A): Malay CC, University of Colombo, Peterson SC, Old Cambrian CC, Nugegoda S & WC, Weera SC

W / Province South (B): Cruseders SC, Kalutara PCC, Badureliya CC, Matugama CC, Nomads SC, Seevali SC

Southern Province ( C): United Southern SC, Amblangoda Rio SC, Gesto CC, Old Servation SC, Matara SC, Hambantota CC

Central Province (D): Old Thomian – Matale, Matale CC, Tri Youth SC, Old Marian SC, Uva Province, Customs CC

North Central Province (E): Xavirites CC, Narammala SC, Samagi SC, Rajarata SC, North & East combined, Singha SC  – Kegalle

Date
Host
Opponent
Venue
28 Sep 20013
Malay CC
Weera SC
Malay
 
Nugegoda S & W.C.
University of Colombo
Panagoda
 
Peterson SC
Old Cambrian CC
Peterson
 
Cruseders SC
Seevali SC
Kalutara
 
Nomads SC
Kalutara PCC
Muttwal
 
Badureliya CC
Matugama CC
Matugama
 
United Southern SC
Hambantota CC
Hambantota UC
 
Amblangoda Rio SC
Matara SC
Ambalangoda
 
Gesto CC
Old Servation SC
Uyanwatta
 
Customs CC
Old Thomian – Matale
Ananda Sastralaya
 
Uva Province
Matale CC
TBC
 
Tri Youth SC
Old Marian SC
Piyaratna – Padukka
 
Xavirites CC
Singha SC  – Kegalle
Hanwella
 
Narammala SC
North & East combined
Ibbagamuwa
 
Samagi SC
Rajarata SC
Chilaw Public
Date
Host
Opponent
Venue
29-Sep
Malay CC
Nugegoda S & WC
Malay
 
Univercity of Colombo
Old Cambrian CC
Col-Campus
 
Peterson SC
Weera SC
Peterson
 
Nomads SC
Cruseders SC
Muttwal
 
Kalutara PCC
Matugama CC
Kalutara
 
Seevali SC
Badureliya CC
Mudduwa
 
Old Servation SC
Ambalangoda Rio
Uyanwatta
 
Hambantota CC
Gesto CC
Hambantota UC
 
Uva Province
Old Thomian – Matale
Piyaratna – Padukka
 
Matale CC
Old Marian SC
Kegalle Public
 
Customs CC
Tri Youth SC
Ananda Sastralaya
 
North & East combined
Xavirites CC
Hanwella
 
Narammala SC
Rajarata SC
Ibbagamuwa
 
Samagi SC
Singha SC  – Kegalle
Chilaw Public
30-Sep
United Southern SC
Matara SC
Uyanwatta
 
Date
Host
Opponent
Venue
4-Oct
Univercity of Colombo
Peterson SC
Col-Campus
 
United Southern SC
Old Servation SC
Galle
5-Oct
Old Cambrian CC
Malay CC
Malay
 
Nugegoda S & WC
Weera SC
Panagoda
 
Matugama CC
Cruseders SC
Kalutara
 
Kalutara PCC
Badureliya CC
St. John – Panadura
 
Nomads SC
Seevali SC
Muttwal
 
Amblangoda Rio SC
Gesto CC
Ambalangoda
 
Matara SC
Hambantota CC
Uyanwatta
 
Old Marian SC
Old Thomian – Matale
Kegalle Public
 
Matale CC
Tri Youth SC
Matale Aluwihara
 
Uva Province
Customs CC
TBC
 
Xavirites CC
Rajarata SC
Hanwella
 
Samagi SC
Narammala SC
Chilaw Public
 
North & East combined
Singha SC  – Kegalle
Abepussa
Date
Host
Opponent
Venue
6-Oct
Malay CC
Peterson SC
Malay
 
Old Cambrian CC
Nugegoda S & WC
De Zoysa
 
Cruseders SC
Badureliya CC
Kalutara
 
Seevali SC
Kalutara PCC
Mudduwa
 
Matugama CC
Nomads SC
Matugama
 
Gesto CC
United Southern SC
Ratgama
 
Hambantota CC
Ambalngoda Rio
TBC
 
Matara SC
Old Servation SC
Uyanwatta
 
Old Thomian – Matale
Tri Youth SC
Piyaratna – Padukka
 
Customs CC
Matale CC
Police Ground – Kandy
 
Old Marian SC
Uva Province
Kegalle Public
 
Xavirites CC
Samagi SC
Hanwella
 
Singha SC – Kegalle
Narammala SC
Abepussa
 
Rajarata SC
North & East combined
Anuradhapura DCA
7-Oct
Weera S.C
University of Colombo
Col-Campus
Date
Host
Opponent
Venue
12-Oct
Univercity of Colombo
Malay CC
Col-Campus
 
Peterson SC
Nugegoda S & WC
Peterson
 
Weera S.C
Old Cambrian CC
CMS – Kotte
 
Cruseders SC
Kalutara PCC
Kalutara
 
Badureliya CC
Nomads SC
Muttwal
 
Matugama CC
Seevali SC
Matugama
 
Amblangoda Rio SC
United Southern SC
Ambalangoda
 
Gesto CC
Matara SC
Ratgama
 
Old Seration SC
Hambantota CC
Sanath Jayasuriya
 
Old Thomian – Matale
Matale CC
TBC
 
Tri Youth SC
Uva Province
Piyaratna – Padukka
 
Old Marian SC
Customs CC
Kegalle Public
 
Narammala SC
Xavirites CC
Ibbagamuwa
 
North & East combined
Samagi SC
TBC
 
Rajarata SC
Singha SC  – Kegalle
Anuradhapura DCA