SLC Youth Tournament 2014 – Division II Fixtures

Under 23 Division II Tournament 2014/2015
Group ‘A’ Group ‘B’ Group ‘C’
Saracens SC Police SC Old Anandians SC
BRC Old Dharmapalians Kandy CC
Kalutara TC Kurunegala YCC Antonians SC
Old Moratu Vidyalaya Panadura SC Kurunegala SC
Sebastinites C Old Vidyalians SC Wennappuwa SC
Chilaw MCC Kelaniya CC Galle CC
Mathugama CC Ambal: Singhe SC Leo’s CC
Customs SC
Date Host Opponent Venue
7-8 June Chilaw MCC Saracens SC Surrey – T
BRC Sebastinites C to be confirm
KTC Old Moratu Vidyalaya Kalutara
Kelaniya CC Police SC Police Park – T
Old Dharmapalian SC Old Vidyalians SC Pannipitiya
KYCC Panadura SC Welagedara – T
Old Anandian SC Customs SC Ananda Mawatha – T
Kandy CC Leo’s CC Albert Peiris
Antonian SC Galle CC Wattala
Kurunegala SC Wennappuwa CC to be confirm
Date Host Opponent Venue
14-15 June Matugama CC Saracens SC FTZ – Katunayake – T
Chilaw MCC BRC BRC – T
Sebastinites C KTC Moratu Vidyalaya – T
Police SC Amb: Singha SC Police Park – T
Old Dharmapalian SC Kelaniya CC Pannipitiya
Old Vidyalians SC KYCC Welagedara – T
Leo’s CC Old Anandian SC Katuneriya
Galle CC Kandy CC to be confirm
Wennappuwa CC Antonian SC Wattala
Customs SC Kurunegala SC Thurstan – T
Date Host Opponent Venue
21-22 June Saracens SC Sebastinites C FTZ – Katunayake – T
BRC Old Moratu Vidyalaya BRC – T
KTC Matugama CC Kalutara
Old Vidyalians SC Police SC Police Park – T
Old Dharmapalian SC Panadura SC Pannipitiya
Amb: Singha SC KYCC to be confirm
Galle CC Old Anandian SC Ananda Mawatha – T
Kandy CC Wennappuwa CC Katuneriya
Kurunegala SC Antonian SC Welagedara – T
Leo’s CC Customs SC Albert Peiris
Date Host Opponent Venue
5-6 July Saracens SC Old Moratu Vidyalaya FTZ – Katunayake – T
Matugama CC BRC BRC – T
Chilaw MCC KTC Surrey – T
Police SC Panadura SC Police Park – T
Amb: Singha SC Old Dharmapalian SC Pannipitiya
Kelaniya CC KYCC to be confirm
Wennappuwa CC Old Anandian SC Albert Peiris
Customs SC Kandy CC Thurstan – T
Leo’s CC Antonian SC Katuneriya
Kurunegala SC Galle CC Welagedara – T
Date Host Opponent Venue
12-13 July Saracens SC KTC FTZ – Katunayake – T
Old Moratu Vidyalaya SC Sebastinites C Moratu Vidyalaya – M
Matugama CC Chilaw MCC R Premadasa -T
KYCC Police SC Welagedara – T
Panadura SC Old Vidyalians SC to be confirm
Amb: Singha SC Kelaniya CC to be confirm
Old Anandian SC Kurunegala SC Ananda Mawatha – T
Kandy CC Antonian SC Wattala
Wennappuwa CC Leo’s CC Albert Peiris
Customs SC Galle CC Welisara – T
Date Host Opponent Venue
19-20 July BRC Saracens SC BRC – T
Old Moratu Vidyalaya Chilaw MCC Moratu Vidyalaya – M
Sebastinites C Matugama CC De Zoysa – T
Police SC Old Dharmapalians SC Police Park – T
Panadura SC Kelaniya CC to be confirm
Old Vidyalians SC Amb: Singha SC to be confirm
Old Anandian SC Kandy CC Ananda Mawatha – T
Antonian SC Customs SC Wattala
Leo’s CC Kurunegala SC Katuneriya
Wennappuwa CC Galle CC Albert Peiris
Date Host Opponent Venue
26-27 July KTC BRC Kalutara
Old Moratu Vidyalaya Matugama CC Moratu Vidyalaya – T
Sebastinites C Chilaw MCC De Zoysa – T
KYCC Old Dharmapalians SC Welagedara – T
Panadura SC Amb: Singha SC to be confirm
Kelaniya CC Old Vidyalians SC to be confirm
Antonian SC Old Anandian SC Wattala
Kurunegala SC Kandy CC to be confirm
Customs SC Wennappuwa CC Thurstan – T
Galle CC Leo’s CC Albert Peiris
Date FINALS ROUND MATCH Venue
2-3 Aug Leading Group A Leading Group C
9-10 Aug Leading Group B Leading Group C
16-17 Aug Leading Group A Leading Group B