Under 23 Division I

U23 Divi I T20 Tournament 2016
Group A Group B Group C Group D
Tamil Union C & AC Moors SC Ragama CC Galle CC
NCC CCC Colts CC SSC
Bloomfield C & AC Saracens SC Army SC Chilaw MCC
Navy SC BRC SLPA SC Badureliya CC
Panadura SC Air Force SC Kurunegala YCC Kalutara TC
Negombo CC Police SC Lankan CC U23 Divi II Team 1
Quali -U23 Divi II Team 2 Quali -U23 Divi II Team 3 Quali -U23 Divi II Team 4
Note: The Qualifying Semi-Final Teams of the Under 23 Division II  will be invited for the Under 23 Division I – T-20 Competition
Date Home Opponent Venue
30th July Tamil Union C & AC Negombo CC P Sara
Saracens SC BRC
NCC Panadura SC NCC
Ragama CC Lankan CC
Bloomield C & AC Navy SC Bloomfield
Army SC SLPA SC
Moors SC Police SC Moors
Galle CC U23 Divi II Team 1
CCC Air Force SC CCC
Chilaw MCC Badureliya CC
Colts CC KYCC SSC
SSC KTC
Date Home Opponent Venue
31st July Tamil Union C & AC Quali -U23 Divi II Team 2 P Sara
Saracens SC Air Force SC
NCC Negombo CC NCC
Ragama CC Quali -U23 Divi II Team 4
Bloomfield C & AC Panadura SC Bloomfield
Galle CC KTC
CCC Police SC CCC
Moors SC Quali -U23 Divi II Team 3
Colts CC Lankan CC Colts
Army SC KYCC
SSC Badureliya CC SSC
Chilaw MCC U23 Divi II Team 1
Date Home Opponent Venue
3rd August Tamil Union C & AC Panadura SC NCC
NCC Navy SC
Bloomfield C & AC Quali -U23 Divi II Team 2 Moors
Moors SC Air Force SC
CCC BRC CCC
Saracens SC Quali -U23 Divi II Team 3
Ragama CC Kurunegala YCC Colts
Colts CC SLPA SC
Army SC Quali -U23 Divi II Team 4 Panagoda
Galle CC Badureliya CC
SSC Chilaw MCC FTZ Katunayake
Kalutara TC U23 Divi II Team 1
Home Opponent Venue
4th Aug NCC Quali -U23 Divi II Team 2 NCC
Tamil Union C & AC Navy SC
Moors SC BRC Bloomfield
Bloomfield C & AC Negombo CC
CCC Quali -U23 Divi II Team 3 CCC
Saracens SC Police SC
Ragama CC SLPA SC Colts
Colts CC Quali -U23 Divi II Team 4
Chilaw MCC Galle CC FTZ Katunayake
Army SC Lankan CC
SSC U23 Divi II Team 1 SSC
Badureliya CC KTC
Date Home Opponent Venue
6th Aug Tamil Union C & AC Bloomfield C & AC P Sara
Navy SC Panadura SC
Negombo CC Quali -U23 Divi II Team 2 Moors
Moors SC Saracens SC
BRC Air Force SC CCC
Police SC Quali -U23 Divi II Team 3
Ragama CC Army SC NCC
SLPA SC Kurunegala YCC
Lankan CC Quali -U23 Divi II Team 4 SSC
SSC Galle CC
Chilaw MCC Kalutara TC FTZ Katunayake
Badureliya CC U23 Divi II Team 1
Date Home Opponent Venue
7th Aug NCC Tamil Union C & AC P Sara
Navy SC Negombo CC
Panadura SC Quali -U23 Divi II Team 2 CCC
CCC Moors SC
BRC Police SC Moors
Air Force SC Quali -U23 Divi II Team 3
Colts CC Ragama CC Colts
SLPA SC Lankan CC
Kurunegala YCC Quali -U23 Divi II Team 4 Welagedara
Date Home Opponent Venue
10th Aug NCC Bloomfield C & AC NCC
Navy SC Quali -U23 Divi II Team 2
Panadura SC Negombo CC CCC
CCC Saracens SC
BRC Quali -U23 Divi II Team 3 Bloomfield
Air Force SC Police SC
Colts CC Army SC Colts
SLPA SC Quali -U23 Divi II Team 4
Kurunegala YCC Lankan CC Welagedara
Date Semi Final Venue
13th August P Sara
Date Final Venue
14th August SSC